کاشان؛ سرآمد در تولید فرش ماشینی - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

کاشان؛ سرآمد در تولید فرش ماشینی

کاشان؛ سرآمد در تولید فرش ماشینی

مناطق مختلفی در کشور ما تولید کننده فرش ماشینی هستند. شهرهایی مانند کاشان، مشهد، یزد، اصفهان، دلیجان و ...

این در حالی است که کاشان مهم ترین تولید کننده فرش در کشور ما است. امروز قصد داریم در رابطه با جایگاه فرش کاشان صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کاشان؛ دومین تولید کننده فرش در جهان

جالب است بدانید که شهر کاشان بعد از قاضی انتپ ترکیه (Gaziantep) دومین تولید کننده فرش ماشینی در جهان است. بنابراین در این بین کاشان مهم ترین و مشهورترین شهر در بین تولید کنندگان عمده فرش ماشینی در ایران است.

فرش دستبافت کاشان

از نکات جالب توجه دیگر این است که از قدیم الایام کاشان تولید کننده مرغوب ترین فرش های دستباف نیز بوده است. به گفته افرادی که هر سال در نمایشگاه هانوفر آلمان حضور پیدا می کنند، بیشتر افراد اروپایی شاغل در این صنعت، نام کاشان را در کنار نام واندیل بزرگترین سازنده دستگاههای بافندگی بلژیک قرار می دهند.

فرش کاشان

اولین فرش ماشینی جهان

حدودا 50 سال پیش اولین فرش ماشینی جهان در کاشان تولید شد. این محصول با الیاف براق، مصنوعی و با وزن بسیار کمی تولید شد. سابقه طولانی کاشان در تولید فرش ماشینی، موجب شده است تا کاشان جز برندهای جهانی شناخته شود. پایتخت فرش جهان با کیفیت ترین محصولات را تولید می کند.

زمینه مناسب برای صنعت فرش در کاشان

شهر کاشان به دلیل دارا بودن تکنولوژی، نیروی انسانی کارآمد و با ذوق همراه با استعداد ذاتی در زمینه فرش زمینه مناسبی برای تولید فرش ماشینی است.

کپی کاری چین از فرش ماشینی کاشان

شاید تعجب کنید اما تیتر بالا واقعیت دارد. کشور چین در جهت تصاحب بازار فرش کاشان، شهرکی به نام کاشان تاسیس کرده است و تمام محصولات خود را با این نام به سراسر دنیا عرضه می کند. محصولات این شهرک شباهت های زیادی به محصولات اصلی دارند تا جایی که درک تفاوت آن ها کاری بسیار مشکل است. بنابراین نباید  قیمت موجب شود تا شما از اصالت، زیبایی و نوع الیاف محصول چشم پوشی کنید.

کاشان؛ بورس فرش ماشینی

کاشان نقطه شروع و پایان بازار فرش ماشینی جهان است. به عبارت دیگر سرچشمه فرش جهان در کاشان است. با این اوصاف اگر بگوییم بورس فرش ماشینی جهان به نام کاشان است اغراق نگفته ایم. در کاشان هر نوع فرش ماشینی با هر تعداد شانه، تراکم، طرح، رنگ، نقشه و البته از جدیدترین آنها را می توانید بیابید.

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...