6 نکته ی ریز درباره ی فرش های گردویی - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

6 نکته ی ریز درباره ی فرش های گردویی

فرش گردویی

در مقاله ی امروز از وبلاگ فرش  تاپ قصد دارم تا در مورد رنگ فرش های قهوه ای یا بهتر بگم گردویی برای شما صحبت کنم. امیدوارم این تجربیات در انتخاب رنگ فرش مناسب دکوراسیون منزل شما مورد استفاده قرار بگیرد. 

در حالی که خانواده های زیادی در رابطه با انتخاب فرش مناسب دکوراسیون منزل خود مشکل دارند، مطالبی از این دست در فضای مجازی کمتر دیده می شود. پس در ماه های آینده منتظر سلسله تجربیات من در مورد هویت بصری فرش ها باشید و فعلا برای شروع با ما همراه باشید تا موارد زیر را بررسی کنیم: 

 1. سلیقه مهم تر است یا هارمونی رنگ؟ 
 2. رنگ قهوه ای (گردویی) سرد است یا گرم؟ 
 3. همه چیز پاک به نظر می رسد 
 4. بالا بردن متراژ خانه با فرش 
 5. در طولانی مدت خسته کننده است 
 6. گردویی شلوغ؛ بله یا خیر؟ 

 

1- سلیقه مهم تر است یا هارمونی رنگ؟ 

سلیقه در انتخاب فرش

 

قطعا با توجه به این که تقریبا 50 درصد انتخاب رنگ فرش به سلیقه افراد و مخصوصا بانوی خانه بر میگردد سلیقه مهم تر است. اما تا جایی که این ترکیب رنگ های اشتباه، خسارات روانی غیر قابل جبرانی را به افراد وارد نکند. 

پس دیگر وقت آن رسیده است که با درک بهتر مسئله ی رنگ شناسی بتوانیم چیدمان منازل خود را به بهترین حالت ممکن با فرش و رنگ و نقشه ی آن تطابق دهیم. 

 

2- رنگ قهوه ای (گردویی) سرد است یا گرم؟ 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وارد اتاقی شوید و رنگی را ببینید که احساسات خاصی مثل لاکچری بودن، مهربانی، لطافت و.. به شما دست دهد. یکی از رنگ های لاکچری و همچنین گرم، قهوه ای یا گردویی است. 

زمانی که در دکوراسیون خانه از این رنگ فرش استفاده می کنید، فضای خانه گرم تر به نظر می رسد. پس به یاد داشته باشید زمانی در دکوراسیون از رنگ قهوه ای و گردویی استفاده کنید که حتما در کنار آن رنگ های سرد مثل آبی، سبز،  بنفش و... داشته باشید. 

3- همه چیز پاک به نظر می رسد 

فرش پاک

 

اگر برای شما مهم است که وقتی مهمان دارید، همه چیز منظم و تمیز به نظر برسد از فرش های گردویی استفاده کنید. ما هر چه قدر هم که تمیز باشیم، بالاخره فرش ها خورده هایی را به خود می گیرند. خورده هایی مثل موی سر که حتی دیدن آن هم برای برخی ناخوشایند بوده و حالشان را بد می کند. اما فرش هایی با زمینه (بوم) گردویی این فرصت را فراهم می کنند تا این خورده ها به چشم نیایند و تمیز تر از بقیه ی فرش ها به نظر بیایند. 

در یک کلام این فرش ها چرک تاب هستند. 

4- بالا بردن متراژ خانه با فرش 

خانه بزرگ

 

رنگ ها می توانند کاری کنند تا اتاقی کوچک یا بزرگ به نظر برسد. پس اگر خانه ی شما کوچک است و می خواهید که بزرگ به نظر برسد، در انتخاب رنگ ها دقت کنید. 

اگر قصد خرید فرش گردویی را دارید باید به نکات زیر توجه کنید: 

 1. در ماه های اول که به این رنگ فرش عادت ندارید، حس می کنید خونه بزرگتر شده و فضای بیشتری برای وسایلتون دارید. 
 2. اگر از این فرش ها در کنار مبل های گردویی یا قهوه ای استفاده کنید، به شدت فضای خانه را دچار خفگی می کنید. پس اگر به فضای مرده علاقه ندارید، قبل از خرید حواستان به این نکته باشد. 
 3. اگر دیوارهای شما قهوه ای است، از این رنگ مبل استفاده نکنید و به جای آن از رنگ مبل سفید و کرم استفاده کنید. البته اگر تمیز کردن را دوست دارید. 
 4. اگر به طبیعت دقت کنید، رنگ قهوه ای با رنگ سبز به خوبی ست شده اند. پس اگر قصد خرید فرش گردویی دارید، مبل سبز می تواند گزینه ی خوبی باشد. 
 5. اگر خاص بودن برای شما مهم است، رنگ مسی را در کنار این رنگ از فرش استفاده کنید و پیشنهاد میکنیم تا از این ترکیب رنگ، داخل اتاق خواب استفاده کنید. 
 6. اگر لاکچری بودن برای شما مهم است، در کنار این رنگ فرش از رنگ مشکی، سرمه ای یا آبی استفاده کنید. 

 

5- در طولانی مدت خسته کننده است 

فرش های گردویی در دراز مدت به رنگی بدل می شوند که شما را خسته کرده و شما را به سمت تغییر رنگ می کشاند. اکثر کسانی که رنگ گردویی یا سرمه ای را برای فرش انتخاب می کنند، بعد از مدتی به سمت رنگ کرم کشیده می شوند. 

6- گردویی شلوغ؛ بله یا خیر؟ 

در رابطه با نقشه های فرش و تناسب آن ها با انواع دکوراسیون ها به صورت اختصاصی در هفته های آینده مطالبی را منتظر خواهیم کرد. اما برای آشنایی مقدماتی با این مبحث، باید به این نکته توجه داشته باشید که فرش هایی با نقشه های شلوغ، مناسب فضاهایی هستند که فرش وسط باشد و از هر طرف با دیوار و مبلمان فاصله داشته باشد. 

امروزه تولید کنندگان فرش، برای تنوع و فروش بیشتر از نقشه هایی با ظرافت و شلوغی بیشتر استفاده می کنند و این امر موجب شده است تا کسانی که با چیدمان آشنایی ندارند، با خرید این فرش ها پس از مدتی دچار تپش قلب و ناراحتی هایی از این دست می شوند. 

برای اینکه این مشکلات کمتر شود باید فرش های شلوغ با ابعاد کوچک تر از فضای خانه انتخاب شوند تا از هر طرف فضای خالی داشته و از ریتم تند و شلوغی فرش کاسته شود و در نهایت ظرافت فرش، بیشتر به چشم آید. 

فرش های گردویی شلوغ برای دکوراسیون هایی با متراژ بالا مناسب هستند. 

در هفته های آتی منتظر ادامه این مبحث باشید و اگر سوالی در این زمینه داشتید با همکاران من در واحد فروش در میان بگذارید. اگر هم باید نکته ای به این مطلب اضافه شود که جای آن خالی است، حتما با ما در میان بگذارید. 

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...