نکات قابل توجه برای انتخاب فرش مناسب پذیرایی - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

نکات قابل توجه برای انتخاب فرش مناسب پذیرایی

نکات قابل توجه برای انتخاب فرش مناسب پذیرایی

فرش جزء ضروری ترین وسایل خانه است. این محصول امروزه از جنبه تزئینی نیز برخوردار گشته است. در واقع فرش های تزئینی، جلوه خاصی به فضای دکوراسیون خانه می بخشند. امروز قصد داریم در رابطه با  نحوه انتخاب فرش مناسب پذیرایی صحبت کنیم. معمولا وسایل لوکس و مجلل در پذیرایی قرار می گیرد. از طرفی در فرهنگ ما ایرانی ها، مهمان جایگاه ویژه ای دارد، تمام این موارد موجب شده انتخاب فرش مناسب برای پذیرایی امری حائز اهمیت باشد.

شانه و تراکم فرش های پذیرایی

یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب فرش، توجه به شانه و تراکم است. قبلا در مطلبی تحت عنوان "شانه و تراکم چه تاثیری بر کیفیت فرش دارد؟" به بررسی شانه و تراکم پرداختیم. به طور خلاصه هر چه شانه و تراکم بالاتر رود، درهم تنیدگی ریشه ها با تار و پود فرش بیشتر، در نتیجه محصول زیباتر خواهد شد. کلکسیون بامبو شرکت فرش تاپ با دارا بودن فرش های 1000 شانه با تراکم 3600 شامل محصولات ریز نقش و زیبا می باشد که با نام فرش های دست باف گونه نیز شناخته می شوند. فرش های بامبو، محصولاتی شکیل برای مفروش نمودن پذیرایی خانه می باشند.

فرش های ظریف با تراکم بالا

معمولا فرش های 1200،1000 و 1500 شانه به دلیل شانه و تراکم بالا، گره های زیاد و میزان الیاف مصرفی نسبت به بقیه محصولات، وزن بیشتری دارند. بنابراین تولید کنندگان برای تثبیت وزن قالی، ارتفاع نخ خاب را کوتاه تر می گیرند. این موضوع موجب کنترل وزن محصول خواهد شد. مهم تر از آن هر چه خاب فرش کوتاه تر شود، ضخامت محصول نهایی نیز کمتر خواهد شد، به همین دلیل است که محصولات 1200،1000 و 1500 از ظرافت و زیبایی بیشتری برخوردارند. این گونه محصولات مناسب مکان های کم رفت و آمد مثل قسمت پذیرایی منزل هستند، چرا که ازدحام جمعیت موجب کثیف شدن فرش می گردد. از طرفی شستشوی بیش از حد این محصولات ظریف، موجب از بین رفتن جلوه و زیبایی آن ها خواهد شد. همانطور که اشاره شد این محصولات مناسب مکان های کم رفت و آمد مانند منزل عروس هستند. این محصولات با توجه به زیبایی و ظرافت بالا جلوه ای خاص به منزل نو عروسان خواهد داد.

طرح مناسب برای فرش های پذیرایی

طرح و نقش فرش مهم ترین نکته در انتخاب این محصولات است. در صورتی که منزل شما دارای سبک دکوراسیون خلوتی می باشد، فرش های طرح شلوغ جوابگوی شما خواهد بود. این طرح ها فضای منزل شما را از یک دست بودن و سادگی بیش از حد خارج خواهد کرد. در صورتی که این موضوع بر عکس است و در چیدمان منزلتان از وسایل زیادی استفاده کرده اید، فرش های ریز نقش پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

خرید فرش

بهترین رنگ برای تزیین پذیرایی منزل شما

هارمونی بین رنگ ها موجب خواهد شد زیبایی دکوراسیون شما دو چندان شود. بنابراین انتخاب فرش پذیرایی با رنگ بندی مناسب نکته مهم بعدی در انتخاب فرش پذیرایی می باشد. در صورتی که رنگ فرش به درستی انتخاب شود، تاثیر به سزایی در روشنایی، بزرگ نمایی فضا و ... خواهد داشت. به عنوان مثال در صورتی که فضای منزل شما کم نور و تیره است، فرش هایی با زمینه روشن مناسب منزل شما خواهد بود. این محصولات موجب روشنایی بخشیدن و وسیع جلوه نمودن منزل شما خواهند شد. همچنین فرش هایی با رنگ تیره مناسب خانه هایی با پذیرایی بزرگ یا خانه های با دیوارهای بلند است. تناسب سازی بین فرش و دکوراسیون منزل نیز یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن دقت شود. در واقع رنگ فرش باید با کفپوش، رنگ دیوار،رنگ پرده، مبلمان و ... همخوانی داشته باشد. رنگ های کرم با قهوه ای، سفید با مشکی یا خاکستری، سرمه ای با طلایی یا زرد هم خوانی مناسبی با هم دارند و فضای زیبایی به وجود خواهند آورد. در رابطه با فرش های گردویی مطلب "6 نکته ی ریز درباره ی فرش های گردویی" را مطالعه کنید.

خرید فرش

سایز مناسب برای فرش های پذیرایی

آخرین نکته برای انتخاب فرش مناسب پذیرایی، توجه به سایز محصول است. معمولا پذیرایی منازل همراه با مبلمان است، بنابراین سایز فرش باید به گونه ای باشد که وسط در وسط و تا لبه مبل ها پهن شود. توجه به این موضوع موجب خواهد شد، زیبایی و جلوه لازم در چشم میهمان پدیدار شود. معمولا سایز فرش های استاندارد 6، 9 و 12 متری می باشد. در صورتی که فضای پذیرایی شما 12 متر است، باید از فرش 9 متری استفاده کنید تا برای بقیه وسایل نیز فضای کافی فراهم باشد. از طرفی فاصله لبه فرش نیز باید به اندازه کافی باشد. به عبارت دیگر دید کلی و قرینگی نقوش فرش باید در یک نگاه از نظر میمهمان رد شود. در صورتی که نحوه نگه داری از فرش برای شما اهمیت دارد، "مطلب نکات نگهداری فرش" و "پاک کردن 7 نوع لکه از روی فرش های طبیعی و مصنوعی" را مطالعه فرمایید.

خرید فرش

سخن پایانی

در صورتی که سوالی برای شما مطرح شده، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...