آشنایی با سبک دکوراسیون نئوکلاسیک - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

آشنایی با سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

آشنایی با سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

اغراق نیست اگر بگوییم یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک است. اگر چه این سبک مربوط به قرن 18 میلادی است اما هنوز جذابیت های خاص خود را دارد. این سبک در عین لوکس و آرام بودن، حس خوبی را به مخاطب منتقل می کند.

اگر بخواهیم در مورد محبوب‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی صحبت کنیم، بدون شک دکوراسیون نئوکلاسیک یکی از آنها خواهد بود. این سبک جذابیت‌های بسیار زیادی دارد و قدمت آن به قرن ۱۸ میلادی باز می گردد. اگر بخواهیم سبک نئوکلاسیک را در دو کلمه خلاصه کنیم، می توانیم بگوییم که این سبک بسیار لوکس و آرام است و حس خوبی را به مخاطب انتقال می دهد. شاید جالب باشد که بدانید عناصر موجود در این سبک الهام گرفته شده از یونان باستان و روم است. برای بسیاری از افراد حضور در فضاهایی که با سبک نئوکلاسیک طراحی شده، بسیار لذت بخش است. همچنین کاربرد این سبک بیشتر در اروپا و یونان است. با ما همراه شوید تا به بررسی این سبک بپردازیم.

مطلب مرتبط: جایگاه فرش کلاسیک در دکوراسیون مدرن

سبک نئوکلاسیک شامل چه رنگ بندی هایی است؟

برای پوشش جداره ها و کف پوش در این سبک از رنگ روشن استفاده می شود. معمولا رنگ کرم یکی از بهترین ها در سبک نئوکلاسیک محسوب می شود. همچنین فضایی با تاثیر گذاری بالا داشته باشید، از رنگ های روشن و خنثی در کنار رنگ های فانتزی ( مثل آبی و زرد ) استفاده کنید.

توجه کنید که برای استفاده از رنگ های زنده و فانتری در این سبک محدودیت دارید. رنگ های خنثی و روشن بیشتر برای این سبک کاربردی است. در واقع با این رنگ بندی، دکوراسیون نئوکلاسیک انتخابی مناسب برای خانه های کوچک است. دلیل این موضوع نیز این است که رنگ های روشن، فضای بزرگتری را نمایش می دهند.

مطلب مرتبط: استفاده از رنگ کرم در دکوراسیون چه تاثیراتی دارد؟

چه عناصری در سبک دکوراسیون نئوکلاسیک نقش دارند؟

معمولا هر سبکی در دکوراسیون داخلی متشکل از عناصر مختلف است. دکوراسیون نئوکلاسیک نیز از اجزای زیر تشکیل شده است:

  • ستون‌ ها
  • گچبری‌ ها
  • مبلمان و کیفیت پارچه
     
دکوراسیون نئوکلاسیک


شاید یک تعریف ساده بتواند شما را با این سبک بهتر آشنا سازد. سبک نئوکلاسیک، در واقع همان سبک کلاسیک است که ویژگی های سبک مدرن را در خود جای داده است. دلیل تلفیق عناصر موجود در این سبک با تمایلات مدرن نیز همین موضوع است. برای درک بیشتر موضوع به مثال زیر توجه کنید:

برای تزئین فضا در سبک نئوکلاسیک از نمادهای معماری کلاسیک استفاده می شود. همچنین برای اینکه نماد ها و المان ها بهتر جلوه پیدا کنند، از نورپردازی  مدرن کمک گرفته می شود.

دیگر عنصر مهم در این سبک آینه است. این عنصر کاربردی برای تزئین فضا در سبک دکوراسیون نئوکلاسیک استفاده می شود. آینه ای قدی و بزرگ احتمالا برای فضاهای این چنینی مناسب خواهد بود.

مطلب مرتبط: نکات قابل توجه برای انتخاب فرش مناسب پذیرایی

از چه مبلمانی در سبک نئوکلاسیک استفاده کنیم؟

برای این سبک مبلمان کلاسیک و ترکیب شده با عناصر مدرن فوق العاده است. با توجه به اینکه مبلمان از عناصر کلیدی در طراحی دکوراسیون محسوب می شود، در ادامه به بررسی جزئیات آن خواهیم پرداخت.

شما برای این سبک قادر خواهید بود از مبلمان های متعدد و متنوع استفاده کنید. تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که مبلمان هایی که برای این سبک در نظر دارید، شکوهمند و مجلل باشد.

مبلمان و صندلی هایی که دارای خطوط منحنی و طرح هایی خاص هستند، فضایی تشکیلاتی خلق خواهند کرد. شاه بلوطی، صورتی چرک، رنگ آبی و سبز تیره جز بهترین رنگ های موجود برای انتخاب مبلمان به حساب می آیند.

همچنین دیگر موضوع مهم در انتخاب مبلمان، توجه به جنس پارچه است. در صورتی که برای خلق فضایی ویژه و مجلل به جستجو ایده ها می گردید، مبلمان و پرده ها را از جنس پارچه ای مخمل و مرغوب انتخاب کنید.

از اکسسوری ها کمک بگیرید!

اکسسوری و تزئینات نقش انکار ناپذیری در دکوراسیون داخلی دارند و از اهمیت و تاثیر گذاری زیادی برخوردارند. در صورتی که شما برای انتخاب عناصر مهمی مانند پرده، نورپردازی، کف پوش، دیوارپوش، مبلمان  و ... به خرج دهید، اما از اکسسوری ها و المان های تزئینی غافل شوید، کارتان ناقص خواهد بود.

در صورتی که به گلدان ها و کوزه های بزرگ توجه داشته باشید، ضرر نخواهید کرد. این عناصر مناسب فضای دکوراسیون نئوکلاسیک هستند. همچنین استفاده از اجسامی که در طراحی آن ها از موجودات افسانه ای بهره گرفته شده باشد، بسیار رایج است.

مطلب مرتبط: 6 نکته ی ریز درباره ی فرش های گردویی
 

دکوراسیون نئوکلاسیک


سخن پایانی

شما برای دکوراسیون نئوکلاسیک چه نظری دارید؟ علاقه ای به این سبک از دکوراسیون دارید؟ از طریق نظرات کاربران نظر خود را با ما مطرح کنید.

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...