قوانین خرید فرش برای خانه - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

قوانین خرید فرش برای خانه

قوانین خرید فرش برای خانه

تاریخ نشان می دهد که قدمت فرش ایرانی به دوره مادها بر می گردد. همین موضوع کافیست تا دلیل اهمیت این محصول را دریابیم.

فرش های ارزشمند ایرانی در تمام منازل چون نگینی ارزشمند می درخشند. البته در زمان های گذشته به دلیل فضای ساده و سنتی خانه ها، استفاده از فرش بسیار ساده تر بود. اما امروزه با تغییر شرایط همه چیز رنگ بوی مدرنیته و تجمل به خود گرفته است. این موضوع سبب شده استفاده از فرش نیز آداب و اسلوب خاص خودش را پیدا کند.

تختخواب، مبلمان، میز ناهار خوری و ... امروزه در اکثر خانه ها وجود دارند و نقش اساسی به عنوان اکسسوری های زینتی بازی می کنند. این عناصر باید به صورت هماهنگ با فرش چیده شوند تا ضمن زیبایی، چشم نواز جلوه کنند. در ادامه با ما همراه شوید تا نکات مهمی را برای انتخاب فرش مناسب منزل خود فرا گیرید.

مطلب مرتبط: آشنایی با سبک دکوراسیون نئوکلاسیک
 

خرید فرش


قوانین خرید فرش

به عقیده بعضی افراد کف خانه باید با استفاده از فرش پوشیده شود. اما این موضوع باعث خواهد شد تا حد زیادی اصول چیدمان فضای داخلی منزل شما خدشه دار شود، بنابراین بهتر است از فرش هایی که تناسب زیادی با محیط دارند، استفاده کنید.

ابعاد فرش مسئله بسیار مهمی است و باید فرش در اندازه مناسب انتخاب شود. در صورتی که فرشی با ابعاد بزرگ تهیه کنید، مجبور خواهید بود مبلمان و میزهای خود را بر روی آن قرار دهید. علاوه بر آسیب دیدن فرش، فضای نامناسبی نیز در خانه شما ایجاد خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم انتخاب فرش به نحوی صورت گیرد که مبل ها در اطراف فرش باشد و حتما پایه مبل روی زمین قرار گیرد. البته در صورتی که فرش بزرگی انتخاب کردید سعی کنید پایه جلویی مبل روی فرش قرار گیرد. از طرفی پایه ها باید کاملا مماس با لبه فرش باشد. این راه نیز به نظر انتخاب ایده آلی خواهد بود.

ترجیح کفپوش به فرش انتخاب افراد دیگر است. در واقع این افراد برای پوشش کف منزل از فرش های بسیار کوچک استفاده می کنند. این انتخاب نیز نادرست خواهد بود. فرض کنید فرش کوچکی در پذیرایی خود پهن می کنید و روی آن میز قرار می دهید، این موضوع سبب خواهد شد هیچ چیزی از فرش دیده نشود.

مطلب مرتبط: جایگاه فرش کلاسیک در دکوراسیون مدرن

چه فرشی مناسب اتاق ناهارخوری است؟

فرش اتاق ناهارخوری باید تناسب ویژه ای با میزناهارخوری داشته باشد. اندازه فرش توسط ابعاد میز ناهارخوری تعیین خواهد شد. فرش انتخابی باید از هر طرف 50 تا 60 سانتی متر بزرگتر از ابعاد میزناهارخوری باشد. در این صورت اگر صندلی ها را نیز به عقب بکشید، مشکلی به وجود نخواهد آمد و کماکان صندلی ها بر روی فرش قرار خواهند داشت.

پیشنهاد می کنیم فرش از هر طرف با لبه دیوار 40 تا 50 سانتی متر فاصله داشته باشد. البته اگر خانه کوچکی دارید، قادر خواهید بود این فاصله را کمتر کنید.  به عنوان مثال این فاصله را 20 سانتی متر در نظر بگیرید.

مطلب مرتبط: استفاده از رنگ کرم در دکوراسیون چه تاثیراتی دارد؟
 

خرید فرش


کمی جسارت به خرج دهید و به سراغ فرش های مدرن بروید!

تقابل سنت و مدرنیته بسیار جالب است. یک جز جدا نشدنی در تمام خانه های قدیمی، فرش های سنتی بود. از دیرباز این فرش ها میهمان خانه های مادر بزرگ ها بودند. حال تصور کنید فرش های سنتی با وسایل مدرن ترکیب شوند. نظر شما چیست؟

فرش های سنتی ابعاد مشخصی دارند. غالبا این فرش های مستطیل شکل با اندازه های 6، 9، 12 و 24 متری تولید و عرضه می شوند. احتمالا شما به این فرش های قدیمی که ساختار مشخصی دارند، خیلی علاقه مند نباشید. در این صورت باید به فکر فرش های مدرن باشید. هیچ قاعده خاصی در مورد فرش های مدرن وجود ندارد. این محصولات در ابعاد و اشکال مختلف تولید می شوند. احتمالا هنگام گذر از بازار فرش های شش ضلعی، مثلثی و ... را مشاهده کرده اید. این محصولات جایگزین مناسبی برای فرش های قدیمی و خانه های مدرن هستند. مخصوصا مناسب افرادی است که علاقه ای به تبعیت از قواعد قدیمی ندارند.

مطلب مرتبط: نکات قابل توجه برای انتخاب فرش مناسب پذیرایی

به جای تبعیت از قوانین، به حرف دلتان گوش دهید!

در این مقاله سعی شد به قواعد و نحوه چیدمان منازل ایرانی صحبت کنیم. قطعا خانه ای که با اصول خاصی تزیین شود، استانداردتر و چشم نوازتر خواهد بود. از طرف دیگر توجه داشته باشید که منزل شما باید مورد پسندتان باشد. بنابراین اگر تصور شما این است که با پیروی از قوانین، فضای منزل خود را دوست نخواهید داشت، به حرف دل خود گوش دهید و خانه خود را آن طور که باب میلتان است بچینید. به عنوان مثال شاید ترجیح شما این باشد که فضای بیشتری برای نشستن روی زمین داشته باشید. در این صورت باید قید فاصله گرفتن فرش از دیوار را بزنید و کل زمین را فرش کنید. در نهایت به ندای قلبی خود گوش دهید، چرا که توجه به آن مهم تر از هر چیز دیگری است.

مطلب مرتبط: 6 نکته ی ریز درباره ی فرش های گردویی
 

خرید فرش


 

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...