شانه و تراکم چه تاثیری بر کیفیت فرش دارد؟ - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

شانه و تراکم چه تاثیری بر کیفیت فرش دارد؟

شانه و تراکم چه تاثیری بر کیفیت فرش دارد؟

قطعا بارها نام شانه و تراکم فرش را شنیده اید، دقیقا این دو مورد چه تاثیری بر کیفیت فرش دارند؟ شانه و تراکم به چه معناست؟ تفاوت شانه و تراکم چیست؟ هنگامی که شانه و تراکم فرش بالاتر رود، قیمت و وزن آن هم افزایش خواهد یافت؟ اگر فرشی لطیف و نرم باشد، ارتباطی با شانه و تراکم خواهد داشت؟ چگونه شانه ی فرش را تشخیص دهیم؟ تفاوت شانه و تراکم چیست؟ منظور از فرشی که تراکم 3000 است، چیست؟ امروز قصد داریم به تمام این پرسش ها پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه شانه فرش را تشخیص دهیم؟

تشخیص شانه فرش کار ساده ای نیست اما با کمی دقت امکان پذیر است. برای تشخیص ابتدا یک متر از فرش را مشخص کنید. در صورتی که محصول مورد نظر 1000 شانه باشد، باید در یک متر 100 ردیف وجود داشته باشد. البته با توجه به اینکه شمارش یک متر از فرش کار ساده ای نیست، شما می توانید با شمارش 10 و 1 سانتی متر از فرش شانه فرش را تشخیص دهید. در 10 سانتی متر از فرش باید 100 ردیف وجود داشته باشد. به این ترتیب در 1 سانتی متر از فرش باید 10 ردیف موجود باشد. با انجام این آزمایش می توانید به راحتی صحت کالای خریداری شده را تست کنید. بدیهی است برای محصولات دیگر با شانه های متفاوت، اعداد تغییر خواهد کرد.

شانه و تراکم فرش

آیا راه حلی برای شناخت تراکم فرش توسط مصرف کننده وجود دارد؟

تراکم به معنای تعداد گره یا رج بافته شده در طول فرش است. همانند شانه فرش، تشخیص تراکم نیز به آسانی نیست اما با کمی دقت این امر امکان پذیر خواهد بود. فرض کنید فرشی دارای تراکم 2100 باشد. در این صورت یک متر از این محصول باید دارای 2100 رج باشد. همچنین برای 10 و 1 سانتی متر از این فرش باید به ترتیب 210 و 21 رج وجود داشته باشد.

شانه و تراکم فرش

شانه و تراکم چه تاثیری بر کیفیت فرش دارند؟

ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که هر چه شانه فرش بالاتر رود، به طبع آن تراکم نیز بالاتر خواهد رفت. از طرفی فرش هایی که شانه و تراکم بالاتری دارند، استحکام و دوام بیشتری نسبت به بقیه محصولات دارند.

هنگامی که شانه و تراکم فرش بالاتر رود، قیمت و وزن آن هم افزایش خواهد یافت؟

ارتباطی مستقیمی بین بالا رفتن شانه و تراکم با قیمت وجود دارد. در واقع هر چه شانه و تراکم بالاتر رود، قیمت محصول نیز افزایش خواهد یافت. اما در رابطه با وزن این موضوع صدق نمی کند. برای مثال فرش های 700 شانه معمولا بین 42 تا 43 کیلوگرم وزن دارند و فرش های 1200 شانه بین 36 تا 38 کیلوگرم وزن دارند. بنابراین رابطه مستقیمی برای شانه و تراکم با قیمت وجود ندارد.

اگر فرشی لطیف و نرم باشد، ارتباطی بین شانه و تراکم آن با لطیف بودن خواهد بود؟

لطافت فرش ارتباط زیادی با آهار، نوع تکمیل فرش و جنس نخ دارد و رابطه ای با شانه و تراکم ندارد.

سخن پایانی

در صورتی که سوالی برای شما مطرح شده، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. با ما تماس بگیرید.

 

 

 

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...