10 ایده برای سرحال از خواب بیدار شدن(بخش اول) - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

10 ایده برای سرحال از خواب بیدار شدن(بخش اول)

10 ایده برای سرحال از خواب بیدار شدن(بخش اول)

احتمالا تصور شما هم این است که سحر خیز بودن کار سختی است. اما به دلیل روبه رو شدن با دنیایی خیره کننده این کار بسیار جالب توجه است. امروز با 10 ایده برای سرحال از خواب بیدار شدن همراه شما خواهیم بود تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

این موضوع همیشه هم کار سختی نیست، به خصوص زمانی که چشمان خود را باز می کنید و با دنیایی خیره کننده روبه رو می شوید. اگر چیدمان فضا و رنگ دکوراسیون اتاق خواب شما به صورت اصولی انتخاب شده باشد، قطعا روحیه شما تقویت خواهد شد.

نور و رنگ دو عنصر مهم در اتاق شما است و در صورتی که این دو با کمیت و کیفیت مناسبی وجود داشته باشند، شما ابتدای صبح تحت تاثیر این دو عنصر قرار خواهید گرفت و انرژی زیادی به شما منتقل خواهد شد. شما برای بررسی این موضوع باید اصول ساده ای در طراحی داخلی را بررسی کنید، این اصول ساده قوانین خاصی نیست و تنها چند نکته نانوشته است که در صورت توجه به آن ها بدون شک در راحت تر بیدار شدن شما اثرخواهد گذاشت.

مطلب قبلی: رازهای دکوراسیون طوسی از گذشته تا امروز

  1. ادغام رنگ های روشن

ترکیب رنگ های روشن، دکوراسیونی اغوا کننده خلق خواهد کرد. در صورتی که یک رنگ پر انرژی را با تِم روشن و ملایم به کار ببرید، فضایی فوق العاده ایجاد خواهید کرد که در روحیه شما تاثیر به سزایی خواهد داشت. در صورت ترکیب رنگ بنفش با سفید و طوسی آرامشی عمیق هنگام بیدار شدن از خواب به شما منتقل خواهد شد.
 


همچنین این موضوع موجب خواهد شد که زمان بیدار شدنتان، جدایی از تخت خواب برای شما ناگوار جلوه کند. در واقع این دکوراسیون دنیای بیرون را آرم تر از واقعیت به شما نمایش خواهد داد. موضوعی مهمی که این دکوراسیون را از سایرین متمایز خواهد کرد، تنها مربوط به رنگ‌ ها نمی شود. بلکه هر جزء از این دکوراسیون، بافتی خاص دارد که این موضوع باعث می شود، حرکت و جریان زندگی در کنار آرامش رنگ‌ ها به تصویر کشیده شود.

مطلب قبلی: قوانین خرید فرش برای خانه

  1. ایجاد فضایی آرام ولی پویا

رنگ هلویی یکی از تاثیر گذارترین رنگ ها در در دکوراسیون اتاق خواب است. اگر فضای این اتاق از نور طبیعی و هوای تازه بهره برده باشد، یقینا این بهترین انتخاب برای این اتاق خواهد بود. رنگ هلویی متشکل از ترکیب رنگ های قرمز، زرد و سفید است. این ترکیب متفاوت، به خوبی بیانگر حرکتی پویا و با انرژی است و به دور از هر گونه هیایو و هیجانِ اضافه است. رنگ هلویی از خانواده نارنجی است که با مقداری کم و زیاد کردن سفید یا قرمز، قادر خواهید بود طیف متفاوتی از آن در رنگ دکوراسیون اتاق خواب ایجاد کنید.
 


اصلی ترین خاصیت رنگ هلویی، گرما بخشیدن به فضا است. به همین دلیل، این رنگ بهترین انتخاب در مناطق سردسیر محسوب می شود. در دکوراسیونی که مشاهده می کنید، ترکیب این رنگ با تضادی از سیاه و سفید قاب عکس‌ ها تلفیق شده که طرز تفکر هوشمندانه طراح دکوراسیون را نشان می دهد. همین ترکیب خاص نقطه عطفی در دکوراسیون ایجاد کرده است. علاوه بر این نرمی دیوارها با زبری فرش به تعادل رسیده است. با وجود این فضا، شما هنگام بیدار شدن گرمای مطلوبی احساس خواهید کرد و در مدت زمان کوتاهی به راحتی از دنیای خواب دور خواهید شد.

مطلب قبلی: آشنایی با سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

  1. اتاق خوابی تازه و خنک

درست است که هوای سرد مانع حضور شما در بیرون خواهد شد، اما باید توجه داشته باشید که به همین اندازه هوای خنک و تازه ریه ها یتان را از انرژی پر خواهد کرد.
 


آبی ملایم با تلفیق سفید و قدری طوسی به خوبی بیانگر این جریان هوا در فضای اتاق خواب شما خواهد بود. این ترکیب یک یک تطبیق پذیری ساده بین جریان خواب و بیداری شما ایجاد خواهد کرد. این موضوع در هر لحظه ذهن شما را از هیاهوی بیرون دور می کند و اجازه خواهد داد تا برای خوابی آرام یا بیدار شدن و شروعی تازه آماده شوید. فرایند مربوطه در دکوراسیون با وجود گیاهان، عناصر طبیعی مانند چوب و نور طبیعی کامل خواهد شد.

مطلب قبلی: جایگاه فرش کلاسیک در دکوراسیون مدرن

  1. قدرت رنگ مشکی

معمولا ما برای اتاق خواب و هنگام بیدار شدن به رنگ های روشن و ملایم فکر می کنیم. اما در این قسمت قصد داریم از معجزه رنگ مشکی که دارای قدرتی نامحدود است، صحبت کنیم. استفاده از این رنگ شما را غافلگیر خواهد کرد. با استفاده از رنگ مشکی صدای بی مهابا در فضا خواهد پیچید و شما وادار خواهید شد به حرکت در آیید.
 


توجه داشته باشید که این چیدمان در صورتی حرکتی درست را ادامه خواهد داد که وسایل فضا سبک و مدرن انتخاب شوند. هنگامی که نور طبیعی از پنجره ها وارد شود، نوید اتفاقات مثبی را به شما خواهد داد. بهتر است این دکوراسیون در فضایی که از نور طبیعی بهره کافی نبرده، استفاده نشود. همچنین لوازم دیگر این اتاق، تعیین کننده نقش رنگ سیاه خواهند بود. دلیل این موضوع نیز ترکیب رنگ سیاه در در کنار سفید و طلایی ملایم است که نسبت به قرار گرفتن در کنار رنگ قرمز اثر بخشی متفاوتی خواهند داشت.

مطلب قبلی: استفاده از رنگ کرم در دکوراسیون چه تاثیراتی دارد؟

  1. اضافه کردن رنگ سبز به آبی

رنگ های سبز و آبی هر دو در یک رنگ آبی مشترک هستند. برای مثال رنگ سبز از ترکیب رنگ آبی و زرد خلق شده است. رنگ سبز بیانگر انرژی کافی برای شروع هرچیزی است. این رنگ به خوبی با سردی رنگ آبی همراه می شود و در کنار رنگ های گرم (مانند قرمز، قهوه ای و ...) نقشی محرک دارد.
 


دکوارسیون هایی که با این ترکیب رنگی ایجاد می شوند، شادابی و طراوت بیشتری نسبت به سایر دکوراسیون ها خواهند داشت. دلیل این موضوع نیز به کار رفتن ترکیبی از تمام رنگ‌ ها در آن‌ ها است. علاوه بر این، ترکیب فوق غالبی آرام و ملایمی در فضا ایجاد خواهد کرد.

مطلب قبلی: نکات قابل توجه برای انتخاب فرش مناسب پذیرایی

سخن پایانی

هفته آینده با قسمت دوم و پایانی این مطلب همراه ما باشید.

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...