هفت خوان پهن کردن فرش - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

هفت خوان پهن کردن فرش

پهن کردن فرش

مهم ترین چیزی که در دکوراسیون خانه ی ما ایرانی ها وجود دارد، فرش است. اما اینکه فرش کجا و چگونه پهن شود، قوانینی دارد که اگر به آن توجه نشود باعث می شود منزل شما نامنظم به نظر برسد. 

ما در این مطلب و در قالب عنوان های زیر (7 خان) به این قوانین اشاره می کنیم. پس با ما همراه باشید. 

  1. هیچ پایه ای از مبل  را روی فرش قرار ندهید 
  2. پایه های جلو را روی فرش و پایه های عقب را روی زمین قرار دهید 
  3. فقط تعدادی از پایه ها را روی فرش قرار دهید 
  4. همه ی اتاق یا پذیرایی را با فرش پر نکنید 
  5. قانون 45 سانت را تغییر دهید؛ اما رعایت کنید 
  6. قانون دوم 45 سانت را برای تخت خواب اجرا کنید 
  7. برای میز نهارخوری قانون 60 سانت را رعایت کنید 

 

1- هیچ پایه ای از مبل را روی فرش قرار ندهید 

قرار ندادن مبل روی فرش

 

اگر به هر دلیلی (تمایل یا اجبار) باید از فرش ها و قالیچه های کوچک، مخصوصا با طرح های درشت استفاده کنید، بهتر است صندلی یا مبلمان را اطراف آن بچینید و هیچ پایه ای از مبل را روی فرش قرار ندهید. این کار باعث می شود فرش خودنمایی کند و طرح و نقشه ی خودش را بیشتر به شما و میهمانان نمایش دهد. 

 

2- پایه های جلو را روی فرش و پایه های عقب را روی زمین قرار دهید 

پایه های مبل

 

اینکه خانه ی شما کوچک یا بزرگ است یا پذیرایی شما چه ابعادی دارد، آنقدر مهم نیست که اندازه ی فرش مهم است. 

اگر اندازه ی فرش شما به گونه ای است که مجبورید پایه های مبل را روی آن قرار دهید، سعی کنید فقط پایه های جلویی را روی آن قرار داده و پایه های عقبی را روی زمین قرار دهید. 

 

3- فقط تعدادی از پایه ها را روی فرش قرار دهید 

اگر مبل هایتان یک دست نیست و یک یا دو صندلی با طرح متفاوت دارند، از این قانون استفاده کنید و فضای اتاق را به دلخواه خود کوچک و بزرگ کنید. 

به این نکته توجه داشته باشید که این قانون برای خانه هایی مناسب است که فضای کافی برای هر تغییری را دارند و شما به راحتی می توانید هر تغییری را که دوست دارید ایجاد کنید. 

 

4- همه ی اتاق یا پذیرایی را با فرش پر نکنید 

فرش کردن هال

 

اگر به فضای مدرن علاقه دارید و در حال شیک بودن از اهمیت خاصی برایتان برخوردار است، بین دیوار و فرش فاصله ای ایجاد کنید و کل اتاق را با فرش پر نکنید. این به این معناست که کاری کنید که کفپوش هم دیده شود. 

فارغ از هر طرح و رنگی که برای کف پوش هایتان انتخاب کرده اید، از هزینه ای که کرده اید استفاده کنید. 

5- قانون 45 سانت را تغییر دهید؛ اما رعایت کنید 

فاصله فرش ها از دیوار

 

قانونی که خیلی از ما خواه ناخواه استفاده می کنیم، قانون 45 سانت است.  این قانون ما را مجبور می کند تا فرش را با فاصله ی 45 سانتی متر از دیوار پهن کنیم.  

شاید فضای شما کوچک باشد و اجازه ندهد که این قانون را رعایت کنید. اشکالی ندارد تا کمی این قانون را تغییر داده و این فاصله را به 20 یا 25 سانتی متر تغییر دهید. اما حتما آن را رعایت کنید. 

 

6- قانون دوم 45 سانت را برای تخت خواب اجرا کنید 

اگر دوست دارید زیر تخت خواب فرش پهن کنید، باید این فرش حدود 30 تا 45 سانت از تخت بزرگتر باشد. البته این اندازه با توجه به فضایی که در اختیار دارید قابل تغییر است اما نباید به هیچ عنوان از این 30 سانتی متر کمتر شود. زیرا باعث می شود همه ی فرش زیر تخت رفته و اصلا دیده نشود. 

اگر هم در فکر و ذهنتان این موضوع وجود دارد که کلا اتاق خواب را فرش نکنید، این موضوع را از فکرتان بیرون کنید. زیرا حس گذاشتن پاها روی فرش، وقتی که تازه از خواب بیدار شده اید وصف نشدنی و حس گذاشتن پاها روی پارکت یا سرامیک های سرد، از آن وصف نشدنی تر است. 

می توانید به جای استفاده از فرش ها بزرگ، از کناره ای کوچک، پای تخت استفاده کنید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که طول کناره از عرض تخت بزرگتر باشد. 

 

اگر در مورد کناره ها و استفاده از آن ها در فضاهای مختلف سوالی دارید، پیشنهاد می کنیم مطلب مزیت های کناره ها را از دست ندهید. 

 

7- برای میز نهارخوری قانون 60 سانت را رعایت کنید 

اگر می خواهید زیر میزنهارخوری از فرش یا گلیم استفاده کنید حتما قانون 60 سانت را رعایت کنید. این قانون ما را مجبور می کند تا فرشی زیر میز نهارخوری پهن کنیم که از هر طرف حداقل 60 سانتی متر بیرون باشد. 

حتما این سوال برایتان پیش می آید که چرا 60 سانتی متر باید بیرون باشد؟  به دو دلیل: 

  1. وقتی صندلی ها را بیرون می کشید روی فرش قرار گیرند. 
  2. وقتی صندلی ها را به داخل میز می برید به لبه فرش گیر نکند. 

 

-هشتمین خان ( سخن پایانی) 

همه ی قوانینی که گفتیم برای این بود که کمکی به شما کرده باشیم تا فرش خود را بهتر و زیباتر پهن کنید. اما اگر به چیدمانی علاقه دارید و با دکوراسیون شما همخوانی دارد و این قوانین در آن نقض می شود، این اصول و قوانین را فراموش کنید و خان هشتم را بسازید و از چیدمان دوست داشتنی خودتان استفاده کنید. 

خوشحال می شویم تصویر  چیدمان دوست داشتنی خود را برای ما هم بفرستید تا آن را با نام خودتان در این وبسایت به اشتراک بگذاریم.

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...