هر آنچه که باید در مورد فرش های کهنه نما بدانید - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

هر آنچه که باید در مورد فرش های کهنه نما بدانید

هر آنچه که باید در مورد فرش های کهنه نما بدانید

فرش های کهنه نما یکی از پرطرفدارترین محصولات در صنعت فرش به شمار می روند. محبوبیت این محصولات بسیار زیاد است و روز به روز بر مخاطبان آن افزوده می شود. استقبال زیاد از این محصولات سبب شده تا فعالان این صنعت، فرش های تازه را به کهنه نما تبدیل کنند و با این کار پاسخگوی نیاز گسترده بازار باشند. شدت تازگی رنگ ها در فرش های کهنه نما کاهش پیدا کرده است. در واقع با مشاهده این محصولات، تصور خواهید کرد با یک فرش قدیمی مواجه هستید.

بیشتر بخوانید: کاشان؛ سرآمد در تولید فرش ماشینی

به چه دلیل از فرش های کهنه نما استقبال شده است؟

فرش های دستبافت بهترین و ارزشمند ترین نمونه موجود در صنعت فرش به شمار می آیند. همانطور که اطلاع دارید با گذر زمان، فرش های دستبافت ارزش بیشتری پیدا می کنند. در واقع شما قادر خواهید بود فرشی را که سال ها پیش خریداری کرده اید، در سال های آینده با قیمت بسیار بالاتری به فروش برسانید. معمولا منازلی که با فرش های دستبافت قدیمی مفروش شده اند، از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار هستند. این موضوع سبب شده استقبال بسیار خوبی از فرش های کهنه نما صورت گیرد. بیشتر مردم به دنبال فرش های ارزشمند هستند، از طرفی به دلیل اینکه قیمت فرش های قدیمی بسیار زیاد شده است،  به محصولات کهنه نما روی آورده اند.

بیشتر بخوانید: با دنیای رنگ ها و رنگرزی آن ها بیشتر آشنا شوید
 

فرش های کهنه نما


فرش های کهنه نما دارای چه ویژگی هایی است؟

اولین ویژگی فرش های کهنه نما ظاهر کهنه آن ها است. در واقع این فرش ها از طریق عوامل غیر طبیعی، ظاهری کهنه پیدا کرده اند. به بیان ساده تر نور خورشید، پاخور زیاد و ... موجب کهنگی فرش نشده است.

معمولا در این فرش ها از رنگ کمتری برای رنگ آمیزی استفاده می شود. دلیل این موضوع نیز این است که رنگ فرش به نمونه های قدیمی نزدیک تر شود. همچنین ساییدگی هایی نیز در سطح آن ایجاد می شود تا فرش قدیمی تر جلوه کند. البته دوا شور کردن فرش نیز یکی از راه های رایج است که در فرش های کهنه نما استفاده می شود. دوا شور کردن نیز جهت قدیمی جلوه دادن فرش استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: رازهای دکوراسیون طوسی از گذشته تا امروز

احتمالا با مطالعه مطالب فوق تصور کرده اید که فرش های کهنه نما به تازگی رونق پیدا کرده اند. این در حالی است که این محصولات سال های بسیار زیادی است که مورد توجه اند. البته در گذشته راه های بسیار جالب تر و ساده تری برای کهنه نمودن فرش استفاده میشد. به عنوان مثال پهن کردن فرش در مسیر های پر تردد یکی از این راه کارها بود. راه کار دیگر شستشو فرش با آب و خاکستر بود تا رنگ فرش کمی کدرتر شود.
 

فرش های کهنه نما


فرش های کهنه نما دوام و عمر بسیار بالایی دارند. شاید در نگاه اول تصور کنید با یک فرش بسیار ضعیف مواجه هستید که مقاومت زیادی در برابر شست و شو ندارد. این در حالی است که فرش های کهنه نما بعد از گذراندن مراحل بسیار سخت به شکلی فعلی در آمده اند و دوام بسیار بالایی دارند. معمولا فرش های کهنه نما از وزن بسیار کمی برخوردار هستند و همین موضوع سبب شده شست و شوی آن ها به راحتی انجام شود.

بیشتر بخوانید: قوانین خرید فرش برای خانه

فرش‌ های کهنه نما، جلوه بخش خانه‌!

یکی از بهترین انتخاب ها برای خانه هایی با سبک کلاسیک، فرش های دستبافت و کهنه نما هستند. در صورتی که به دنبال انتخابی خاص و متفاوت برای پوشش کف خانه خود هستید، حتما فرش های کهنه نما را جز گزینه ها بگذارید. این فرش ها آنقدر جذاب هستند که نظر خاص پسندان را نیز به خود جلب کرده است. فرش های کهنه نما به محیط اصالت می بخشند و انتخابی مناسب برای محیط پذیرایی و نشیمن محسوب می شوند. همچنین این محصولات در کشورهای اروپایی نیز مورد اقبال و توجه قرار گرفته اند. معمولا به این فرش ها در خارج از کشور، وینتیج می گویند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

قیمت فرش های کهنه نما

همان طور که اشاره کردیم، به دلیل استقبال بسیار زیاد از فرش های دستبافت قدیمی، سبب شد فرش های کهنه نما تولید شود. به همین دلیل فرش های دستبافتی در بازار وجود دارد که به لطف تکنولوژی کهنه شده است. از طرفی فرش های وینتیج یا کهنه نما در مقایسه با فرش های دستبافت ارزش و قیمت پایین تری دارند. بنابراین اگر بودجه زیادی برای تهیه فرش های دستبافت کهنه نما ندارید، به سراغ نمونه های ماشینی یا وینتیج بروید. البته توجه داشته باشید که فرش های ماشینی وینتیج یا کهنه نما در مقایسه با فرش های ماشینی معمولی، از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: کناره ها چه مزیت هایی دارند؟
 

فرش های کهنه نما

تنوع زیاد در فرش های کهنه نما

فرش های کهنه نما به دلیل طراحی های مدرن و کلاسیک، با بیشتر دکوراسیون ها همخوانی دارند. بنابراین شما قادر خواهید بود این فرش ها را برای اتاق های کوچک و بزرگ انتخاب کنید. شرکت فرش تاپ انواع فرش های کهنه نما را در ابعاد و سایز های متنوع تولید و عرضه می کند. برای مشاهده طرح ها به صفحه کلکسیون وینتیج و جهت خرید با شماره ۰۳۱۵۴۷۵۰۴۶۶ تماس حاصل فرمائید.

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...