برای چیدمان قاب ها در دکوراسیون، خلاق باشید - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

برای چیدمان قاب ها در دکوراسیون، خلاق باشید

چیدمان قاب ها

اون قدیما دیوارها و طاقچه های خونه ی مادربزرگ هامون از قاب هایی که پشت هر کدومشون خاطره ای نهفته بود، پر بود. الان هم توی بعضی از خونه ها، روی دیوار ها قاب هایی نصب می کنند. قاب هایی که بعضی هاشون یادآور خاطرات خوب زندگی هستند و بعضی هاشون هم از شعر و عکس های جورواجور پر شدند. 

ما در این مطلب از وبلاگ فرش تاپ، قصد داریم تا با هم یاد بگیریم که چطور با قاب هایی که هر کدام شکلی خاص خود دارند، دیوارها و بخش هایی خاص از خانه را تزئین و جذاب کنیم. 

پس با ما همراه باشید. 

 

- پیام خود را به درستی منتقل کنید 

انتقال درست پیام

 

هنگام انتخاب عکس ها و تابلوها به این نکته توجه کنید که انتخاب شما می تواند حاوی پیام خاصی برای مهمانان شما باشد. پیام هایی که نشان از شخصیت و سلیقه ی شما دارند. برای مثال ممکن است وقتی مهمان وارد خانه ی شما می شود، با دیدن دیواری که پر از عکس های خانوادگی است، شما را فرد یا زوجی وابسته به خانواده تصور کند. همچنین اگر دیوار خانه ی شما پر از تابلوهای هنری باشد، شما را فرد یا زوجی هنرمند و خلاق بدانند. 
 

- به اهمیت تابلوها دقت کنید 

باید قبل از نصب تابلوها، تصمیم بگیرید که چه قابی را در کجا نصب کنید. به این نکات توجه کنید: 

 1.  قاب های رنگ روشن را در اتاق خواب نصب کنید. 
 2. قاب های تیره رنگ را در سالن پذیرایی نصب کنید. 
 3. قاب هایی که برایتان مهم هستند را در راهرو نصب نکنید. 
 4. برای راهروها، راه پله ها و سرویس های بهداشتی از تصاویر پرینت شده ی معمولی استفاده کنید. 

 

- به ارتفاع نصب دقت کنید 

نصب درست قاب ها

 

بهتر است قبل از اینکه به ارتفاع نصب دقت کنید، به این نکته توجه کنید که قاب عکس با عکس آن تطابق داشته باشد. از قاب قدیمی برای عکس جدید استفاده نکنید. 

اما در مورد ارتفاع نصب باید به این نکته توجه داشته باشید که ما معمولا قاب ها را در ارتفاع زیادی نصب می کنیم. درحالی که بهتر است طوری نصب شود که برای تماشای تصویر درون آن، مجبور نشوید سرتان را خم کنید و بالا بیاورید. 

برای نصب آن ها در اتاق هایی که معمولا افراد می نشیند، مثل اتاق غذاخوری یا سالن پذیرایی و سطح دید پایین تر است، باید تصاویر و قاب ها هم در ارتفاع پایین تری نصب شوند. 

 

- دیواری پر از قاب داشته باشید 

قاب پر از دیوار

 

برای داشتن دیواری پر از قاب، بهتر است به نکات زیر توجه کنید: 

 1. قبل از شروع به نصب، سعی کنید طرح آن را روی کاغذ بکشید یا  به اندازه قاب ها کاغذهایی را روی دیوار بچسبانید. 
 2. سعی کنید از قابی که از بقیه بزرگ تر است شروع کرده، در میانه ی دیوار قرار داده و بقیه را در اطرافش بچینید. 
 3. نظم و تقارن را رعایت کنید. 
 4. از قاب های یک شکل برای داشتن فضایی شیک تر استفاده کنید. 

 

- دو چهره را ترکیب کنید 

ترکیب دو قاب روی دیوار

 

چهره دو شخص دوست داشتنی را با هم ترکیب کرده و به دیوار نصب کنید. این دو شخص دوست داشتنی می توانند فرزندان شما، پدر و مادر شما و حتی چه کسی مهم تر از خودتان باشند.  

سعی کنید این دو تصویر را در اندازه بزرگ چاپ کنید و اگر کیفیت تصویر برای چاپ در اندازه بزرگ مناسب نیست از ترفند تبدیل عکس به نقاشی استفاده کنید تا افت کیفیت تصویر مشخص نباشد. 

 

- اگر خیلی عاشق هستید از راه پله ها استفاده کنید 

عاشقان قاب و تابلو

 

اگر از آن خانواده هایی هستید که عاشق تابلوهای عکس هستند و تصاویر زیادی را برای نصب روی دیوار دارید، از راه پله ها برای چیدن قاب های خود استفاده کنید. اما قبل از آن نکات زیر را  رعایت کنید: 

 1. از دو رنگ قاب با غلظت یکسان استفاده کنید. برای مثال یکی قرمز و یکی مشکی 
 2. ابعاد تصاویر را متفاوت انتخاب کنید که ظاهر یکنواختی را در کنار هم نداشته باشند. 
 3. حاشیه ی سفیدی را برای هر عکس در نظر بگیرید تا چشمان مخاطب خسته نشود. 
 4. بعضی از تصاویر را عموی و برخی دیگر را افقی انتخاب کنید. 
 5. تقارن را رعایت نکنید. 

 

- ماشین زمان بسازید 

ساخت ماشین زمان با استفاده از قاب ها

 

یک دیوار طولانی مثل دیوار راهرو انتخاب کنید و خاطرات خوب خود با خانواده و دوستان خاص را به ترتیب تاریخ، روی آن نصب کنید. با این کار تصاویر ابتدای راهرو مربوط به 20 سال پیش و انتهای راهرو برای همین چند وقت پیش خواهد بود. 

برای زیبا و دقیق تر شدن این خاطرات می توانید زیر هر تصویر، تاریخ ثبت تصویر، افراد حاضر در تصویر و توضیحی مختصر را یادداشت کنید تا مرور آن برای خود شما و دیگران زیبا و آسان تر باشد. 

 

- از طاقچه های قدیمی الگو بگیرید 

طاقچه های قدیمی

 

از قدیم طاقچه جدای از اینکه محلی برای قرار دادن اشیا بوده است، محل قرار دادن تصاویر هم بوده است. طاقچه ها به دلیل عمق بصر که ایجاد می کنند، هر تصویری که روی آن ها قرار داده شود، بهتر جلوه می کند. 

امروزه که طاقچه ها به نوعی حذف شده اند، می توانید با نصب تلویزیون بر روی دیوار و ایجاد باکس هایی در اطراف آن، از طاقچه ها الگو گرفته و نقش آن ها را ایجاد کنید. 

 

- خاطرات را مرور کنید و بنویسید 

نوشتن خاطره از روی قاب ها

 

از روش قدیمی قرار دادن قاب های تصاویر روی میز استفاده کنید، میزی را به این کاراختصاص داده  و مجموعه ای از قاب  عکس ها، کتاب ها، یادبود ها، تندیس ها، دفترچه های خاطرات و حتی آلبوم های عکس را روی آن قرار دهید. در کنار همه ی این ها، قلم و کاغذی هم قرار دهید تا اوقاتی را از همه ی مشغله های زندگی رها شوید و پشت این میز بنشیند و خاطرات خوش گذشته را مرور کرده و درباره ی آن ها بنویسید. شاید خاطرات شما در آینده تبدیل به فیلم و سریال و کتابی شد. 

اوقاتی هم که مهمان عزیزی دارید که در بخشی از خاطرات شما را مشترک است، می توانید او را دعوت به نشستن پشت این میز کرده، تا شاید او هم شروع به نوشتن کرد و آن خاطره را به شکلی شاعرانه تر نوشت. 

امتحان کنید، زیبا و هیجان انگیز و رمانتیک است. 

 

- نقاشی دیواری را فراموش نکنید 

 

بهترین و خاص ترین اتفاق زندگی تان را در قالب یک عکس چاپ شده روی کاغذ دیواری، بنر و... به یک دیوار از منزلتان نصب کنید. حتی می توانید از یک نقاش کمک گرفته تا این خاطره ی ناب را بر روی دیوار، نقاشی کند. 

این نقاشی یا تصویر چاپ شده می تواند بخشی از دیوار اتاق نشیمن یا حتی اتاق شما را در برگیرد. اما توجه داشته باشید که تا جایی که ممکن است از تصاویر سیاه و سفید استفاده کنید تا دکوراسیون منزل شما را با مشکل مواجه نکند. 

 

قاب آخر( سخن آخر)

نکته ها و روش های مختلفی را  با هم بررسی کردیم و ممنون هستیم که وقت گذاشتید و تا انتهای مطلب را مطالعه کردید. امیدواریم توانسته باشیم قدمی در طراحی دکوراسیون شما برداشته باشیم و خوشحال می شویم که نظرتان در مورد این مطلب را با ما در میان بگذارید. 

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...