روانشناسی رنگ ها در انتخاب رنگ فرش (قسمت اول) - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

روانشناسی رنگ ها در انتخاب رنگ فرش (قسمت اول)

روانشناسی رنگ ها در انتخاب رنگ فرش

قطعا انتخاب فرش برای خانه جز مهم ترین موضوعاتی است که شما با آن درگیر بوده یا خواهید شد. فرش، محصول بسیار مهمی است که تاثیر بسزایی در سبک دکوراسیون منزل شما دارد. مدل، جنس، طرح، کیفیتو از همه مهم تر رنگ جز عواملی هستند که هنگام خرید فرش باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. معمولا افراد برای تصمیم گیری مناسب جهت این موضوع مهم از روانشناسی رنگ ها کمک می گیرند تا بهترین انتخاب را انجام دهند. روانشناسی رنگ قطعا یکی از مهم ترین مسائلی است که هنگام انتخاب فرش می توانید با در نظر گرفتن آن از دکوراسیون زیبایی در خانه بهره ببرید.

جزء اصلی هر اتاق زمین است و رابطه مستقیمی بین رنگ فرشی که انتخاب می کنید با حسی که بعد از آن از اتاق دریافت خواهید کرد، وجود دارد. اگر زمان تغییر دکوراسیون خانه شما با یک فرش فرا رسیده است، با ما همراه شوید تا با توجه به علم روانشناسی رنگ ها با طریقه انتخاب یک فرش مناسب آشنا شویم که هماهنگ با دکور خانه شما باشد و علاوه بر آن به این فرش علاقه داشته باشید.

مطالعه بیشتر: برای چیدمان قاب ها در دکوراسیون، خلاق باشید

روانشناسی رنگ ها

درک انسان از شیوه ارتباط رنگ ها با دنیا توسط نیوتن تغییر پیدا کرد. وی با تبدیل نور سفید به طیف رنگ ها (همان رنگین کمان) صحبت به میان آورد. علم روانشناسی رنگ ها می گوید که هر رنگ حاوی یک پیام است و تاثیرات خاصی بر حس و روحیه افراد می گذارد. به صورت کلی باید بگوییم که انسان با استفاده از رنگ های مختلف می تواند حس خود را به بیننده القا کند. در دنیای امروز کاربرد این ایده خاص که رنگ ها بر روح و روان انسان ها تاثیر می گذارند را در دنیای بازاریابی، ورزش، طراحی داخلی و ... می توانید لمس کنید.

یک متخصص علم روانشناسی رنگ بیان می کند : ”تمام رنگ ها این توانایی را دارند که باعث عکس العمل های مختلف شوند. هر رنگ می تواند عامل ایجاد یک عکس العمل مثبت یا منفی باشد. این عکس العمل با توجه به فاکتورهای خاصی همچون شدت رنگ ، میزان رنگ استفاده شده و ترکیب رنگ با دیگر رنگ ها تعیین می شود. بعضی از رنگ ها مانند زرد از لحاظ احساسی بر ما تاثیر می گذارند. بعضی از رنگ ها مانند قرمز تاثیر خیلی زیادی بر بدن ما دارند. رنگ آبی تاثیر زیادی بر ذهن می گذارد. بنابراین طبق روانشناسی رنگ ها می توان گفت که هر رنگ محرک یک حس در انسان ها می باشد.”

مطالعه بیشتر: با دنیای رنگ ها و رنگرزی آن ها بیشتر آشنا شوید
 

روانشناسی رنگ ها در انتخاب رنگ فرش


ایجاد یک حس خوب در خانه با روانشناسی رنگ ها

در مورد مواردی مانند رنگ زدن دیوار اتاق خانه یا زیبا کردن اتاق نشیمن با یک ست مبل، به نظر شما باید به چه چیزی توجه شود؟ قطعا انتخاب رنگ درست بسیار مهم تر از زیبایی و طرح وسایل است. اشتباه در انتخاب رنگ فرش نیز مشابه مثال قبل است. در بسیاری از موارد دیده شده است که طرح فرش زیبا است اما اشتباه در انتخاب رنگ، زیبایی فرش را زیر سوال برده است. طبق علم روانشناشی رنگ ها، برداشتی که انسان از اشیا و  و فضاها دارد گرفته تا طرز فکر ، احساس و عمل ما تمام این موارد با دنیای رنگ ها رابط مستقیم دارد.

تمامی رنگ ها این توانایی را دارند که فضای یک اتاق سرد را گرم و یک اتاق کوچک را بزرگ جلوه دهند.  هنگامی که صحبت از تاثیر رنگ بر انسان می شود، تمامی مردم به مفهوم آبی و آرامش فکر می کنند. بنابراین با استفاده از روانشناسی رنگ ها جهت انتخاب فرش، می توان به این موضوع پی برد که رنگ ها و احساسات تا چه اندازه به یکدیگر مرتبط هستند.

مطالعه بیشتر: قوانین خرید فرش برای خانه

علم روانشناسی رنگ برای انتخاب فرش

دو گزینه مدل و رنگ همواره مورد توجه خریداران فرش است. از طرف دیگر همواره جهت خرید فرش باید به این موضوع توجه داشته باشید که تعویض این محصول بسیار هزینه بردار است و طبق معمول شما قرار است سال ها از یک فرش استفاده کنید، بنابراین بهتر است با استفاده از روانشناسی رنگ ها یک فرش مناسب انتخاب کنید تا ضمن زیبایی وصف نشدنی، به آن علاقه داشته باشید. با استفاده از علم روانشناسی رنگ این امکان را خواهید داشت تا انتخاب های خود را محدود کنید و در نهایت بهترین مدل و رنگ را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

برای انتخاب رنگ فرش برای اتاق، باید به فاکتور های زیادی از جمله کاربرد در فضا (اتاق نشیمن ، راهرو ، اتاق خواب) توجه داشته باشید. تمامی فرش ها ضمن تفاوت قیمت، دارای تنوع رنگی زیادی نیز می باشند. شما باید با توجه به علم روانشناسی رنگ ها، یک رنگ خاص از فرش را برای منزل خود انتخاب کنید که قیمتی متناسب با بودحه شما نیز داشته باشد. همچنین باید همواره به این نکته توجه داشته باشید که اساس دکوراسیون طراحی هر اتاق، انتخاب فرش مناسب است. برای یک انتخاب خوب در هفته های آتی نکاتی در مورد روانشناسی رنگ ها بیان خواهیم کرد که بهتر است در زمان خرید فرش به آن ها توجه کنید.

مطالعه بیشتر: هر آنچه که باید در مورد فرش های کهنه نما بدانید

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...