فرش های هیت ست شده چه ویژگی هایی دارند؟ - فرش تاپ | تولید کننده فرش های ماشینی 1000 و 700 شانه

فرش های هیت ست شده چه ویژگی هایی دارند؟

فرش های هیت ست شده چه ویژگی هایی دارند؟

فرایند هیت ست، ارتباط مستقیم با نخ های به کار رفته در فرش دارد. طی این فرایند، نخ بعد از ریسیده شدن با بخار و دما تثبیت می‌شود. این فرایند موجب تغییرات زیاد در کیفیت نخ و به تبع آن افزایش کیفیت فرش می گردد.

ویژگی های فرش هیت ست شده

فرش های هیت ست شده ویژگی های زیادی دارند، از جمله:

  • عدم کاهش رنگ

فرش های هیت ست شده با شستشوی زیاد، دچار کاهش رنگ نمی شوند. در واقع از طریق فرایند هیت ست، قابلیت جذب رنگ افزایش پیدا کرده و موجب کاهش رنگ نمی شود.

  • پایداری بالا

این محصولات پایداری بالایی در مقابل نور و حرارت دارند.

  • رابطه کیفیت با تاب نخ

ماندگاری فرش رابطه مستقیمی با تاب نخ دارد. بنابراین هر چه تاب نخ ثبات و دوام بیشتری داشته باشه، کیفیت فرش نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

  • مقاومت در برابر گرد و غبار

محصولات هیت ست شده، در برابر گرد و غبار مقاومت بالایی دارند.

  • بافت مناسب

فرش های هیت ست شده به دلیل بافت متفاوت با دیگر محصولات، کیفیت بالاتری دارند. این موضوع موجب شده فرش پایداری بالاتری در مقابل حرارت از خود نشان دهد.

  • پرزدهی کمتر

محصولات هیت ست شده به دلیل پرزدهی بسیار پایین، زیبایی بالایی دارند. این امر میتواند باعث کاهش ایجاد بروز حساسیت های احتمالی گردد.

  • فرش هیت ست شده حجیم

در صورتی که شرایطی مانند نمره نخ و تراکم در فرش های گوناگون یکسان باشد، محصولات هیت ست شده حجیم تر و پرتر به نظر خواهند رسید.

  • لطافت بالا

فرش های هیت ست شده پاخور نرم تری دارند، این موضوع موجب خواب بهتری می شود. همچنین محصولاتی که با نخ های هیت ست شده تولید می شوند، جذابیت و ماندگاری بیشتری دارند.

فرش های هیت ست شده

جایگاه نخ هیت ست در بین تولید کنندگان فرش ماشینی

به دلیل کیفیت نخ هیت ست شده، تولید کنندگان فرش ماشینی علاقه ویژه ای به این نخ دارند. البته یکی از دلایل علاقه تولید کنندگان به نخ هیت ست شده، به دلیل افزایش راندمان دستگاه ها است. در واقع زمانی که از نخ هیت ست استفاده می شود، راندمان بین 7% تا 10% افزایش پیدا می کند.

سخن پایانی

مجموعه تاپ با سال‌ها تجربه، محصولات بامبو و وینتیج را با جديد ترين تكنولوژی های روز دنيا، پیشرفته ترین دستگاه ها و با بهره گیری از نخ های آکریلیک هیت ست شده تولید و عرضه می کند. هدف ما ارائه مطالب مناسب جهت یاری شما در خرید هر چه بهتر است. در صورتی که سوالی برای شما مطرح شده، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. با ما تماس بگیرید.

فرش های هیت ست شده

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...